فرمانده آمریکایی: ایران شبه نظامیان عراقی را رهبری می کند

آذوح: جورج کیسی فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق در سخنانی از ارتباط و هماهنگی میان نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران و شبه نظامیان شیعی در عراق خبر داد.
به گزارش العربیه کیسی که به دعوت «سازمان مجاهدین خلق» در ایالت آریزونای آمریکا سخنرانی می کرد اظهار داشت :« من به طور مستقیم فعالیت نیروهای ایرانی در عراق برای برهم زدن امنیت منطقه را می دیدیم
وی افزود:«با گذشت زمان من ارتباط بسيار نزديك بين نيروي قدس كه بازوي برون مرزي سپاه پاسداران انقلاب است و شبه نظاميان عراق را ديدم.» سپس گفت:« شش نفر از افراد سپاه قدس را در هنگام گفت و گو با شبه نظامیان عراقی دستگیر کردیم. همچنین مدارکی از جمله فاکتور تحویل اسلحه های مختلف به شبه نظامیان ثبت و ضبط شد
فرمانده نظامی آمریکایی که درباره حوادث 2004 -2007 و دخالت های ایران در عراق سخنرانی می کرد گفت:« نقشه ای را از بغداد یافتیم که با رنگهایی نشان می داد شبه نظامیان درصدد کوچ اجباری اهل سنت از پایتخت هستند
وی ادامه داد:« هنگامی که در تابستان سال 2004 به عراق رفتم ، می دانستم که ایران بویژه در مناطق مرزی، بازیگر اصلی در عراق است
به گفته فرمانده آمریکایی ، ایران از احزاب سیاسی عراقی حمایت مالی می کرد و نیز شبه نظامیان در جنوب این کشور را علاوه بر حمایت مالی آموزش نظامی می داد و گروههای تروریستی را مجهز می نمود
کیسی تاکید کرد :« این رژیم (ایران) به سیاست هایش برای بی ثبات کردن منطقه بویژه در عراق ، سوریه و لبنان ادامه می دهد
او گفت :« اگر ارتباط میان تروریسم، سلاحهای كشتار جمعی، و بی ثباتی در منطقه مهم است و جنگ سایبری یک تهدید قابل توجه است، رژیم ایران یک عامل منفی در هر یک از اين چهار عامل است
وی درباره دلایل نشانه های دخالت ایران در عراق گفت :« رد یک عامل نيروی قدس را پیدا كردیم كه رویدادهای نجف را به طور مستقیم به مقر نيروی قدس در ایران تلفنی گزارش می داد . »
مقام نظامی آمریکایی افزود :«همچنین پس از بمبگذاری در حرم (امام) عسكری در سامرا، در فوريه سال 2006 انبارهای تسلیحاتی پیدا كردیم که به وضوح نشان می داد از ایران آمده بودند.»
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn