اژه‌ای: از مهدی هاشمی تلفن همراه و ۳۰ قطعه سکه در زندان پیدا شد

آذوح: غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون و سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که در بازرسی‌های به عمل آمده در زندان، از مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، تلفن همراه، سیم‌کارت و ۳۰ قطعه سکه و نیم سکه پیدا شد.
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، اژه‌ای در کنفرانس خبری یکشنبه ۳۰ اوت، گفت: «طبق ضوابط زندان هر از چندگاهی بازرسی‌هایی صورت می‌گیرد که در هفته گذشته از بند 7 و 8 طبق گزارش واصل شده بازرسی صورت گرفته بود و از ایشان گوشی همراه و سیم کارت و تعدادی سکه و نیم سکه در حدود 30 قطعه کشف شده بود
مهدی هاشمی پسر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس جمهور اسبق ایران است برای تحمل محکومیت ۱۰ سال حبس خود یکشنبه ۹ اوت به زندان اوین رفت.
مهدی هاشمی حدود دو سال پیش پس از سه سال زندگی در بریتانیا به ایران بازگشته بود. او پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سه سال گذشته ایران، این کشور را به مقصد بریتانیا ترک کرد. در آن زمان سفر او «ماموریتی» و به منظور سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد در آکسفورد عنوان شد.
مدتی پس از آغاز ناآرامی‌های پس از انتخابات، مقام‌های قضایی از تشکیل پرونده‌ای قضایی برای مهدی هاشمی به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها سخن گفتند. 

سرانجام او پس از بازگشت به ایران، به همراه وکیلش، به دادسرای اوین مراجعه کرد که در پی آن بازداشت شد. او سرانجام پس از طی مراحل بازجویی، با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده بود.
محکومیت دو متهم به جاسوسی
اژه‌ای در بخش دیگری از کنفرانس خبری خود گفت دو متهمی که به اتهام جاسوسی برای آمریکا و اسراییل بازداشت شده بودند و محاکمه آنها در دادگاه انقلاب صورت گرفت، هر کدام به ده سال حبس محکوم شدند.
اژه‌ای از هویت این دو متهم توضیحی ارائه نداد.
وی در ادامه گفت: «یکی از مجرمین فتنه سال۸۸ که به صورت غیابی محکوم شده و فراری بود در داخل کشور شناسایی و بازداشت شد. به دلیل این که این فرد حکم غیابی داشت در حال حاضر ادامه رسیدگی به پرونده وی دنبال می‌شود
اصولگرایان ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ شمسی (۲۰۰۹ میلادی) «فتنه» می‌گویند. پس از اعلام نتایج انتخابات، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صدها زندانی بود.
ممنوع التصویری خاتمی
سخنگوی قوه قضاییه ایران در مورد ممنوع‌التصویر بودن محمد خاتمی رئیس‌جمهور اصلاحات و محدودیت قانونی بودن رسانه‌ها گفت: «دستور داده شده در حد اخبار و تصویر است
سخنگوی قوه قضائیه از شناسایی، بازداشت و محاکمه 4 نفر از کسانی که در فضای مجازی با اسم مستعار اقدامات امنیتی انجام داده و به اشاعه فحشاء و توهین به مقدسات می‌پرداختند، خبر داد.
محسنی‌اژه‌ای با بیان این مطلب افزود: «این افراد محکوم به حبس از ۱۸ ماه تا ۱۲ سال شده‌اند. یک نفر از آنها محکوم به ۱۲ سال حبس به دلیل ارتکاب چندین جرم شده و بقیه آنها محکوم به حبس‌های کمتر اعم از ۴ سال و ... شده‌اند.»
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn