بشار اسد: من مانند رئیس جمهور سابق اوکراین از سوریه فرار نمی کنم

آذوح: سرگئی استپاشین نخست وزیر پیشین روسیه به نقل از بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفته است “ من (اسد) مانند ویکتور یانوکوییچ رئیس جمهور برکنار شده اوکراین ‘ از سوریه فرار نمی کنم و به جنگ با مخالفان ادامه خواهم داد “.
به گزارش خبرگزاری رویترز اسد این اظهارات را در پیامی خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مطرح کرده است.
خبرگزاری ایتارتاس روسیه این پیام اسد را روز دوشنبه 7مارس 2014 منتشر کرده است. استپاشین پس از دیدار با رئیس جمهور سوریه گفته که اسد از وضع جسمانی خوبی برخوردار بود.
نخست وزیر پیشین روسیه هفته گذشته برای انتقال پیامی از سوی پوتین به اسد، به دمشق سفر کرده بود.
اسد در این ملاقات تاکید کرده که مرحله حساس و نبرد نظامی گسترده در سوریه، سال 2014 به پایان می رسد.
گفتنی است که اسد در سال های 2012 و 2013 از پایان جنگ در سوریه و شکست نهایی مخالفان در پایان آن دو سال سخن گفته بود.
نخست وزیر پیشین روسیه به خبرگزاری ایتارتاس گفته است که اسد به مانند رئیس جمهور برکنار شده اوکراین، با تهدید روبه رو نیست و به احتمال بسیار ، او در انتخابات ریاست جمهوری امسال سوریه پیروز می شود.
استپاشین با اشاره به اختلاف دو خانواده اسد و یانوکوییچ افزود : علاوه بر این، نزدیکان اسد به تجارت و دزدی مشغول نیستند بلکه آنها در حال جنگ هستند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn