سارکسیان وارد خاک آذربایجان شد/وخامت اوضاع در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان

آذوح: منابع دولتی جمهوری آذربایجان از وخامت اوضاع در مرزهای این کشور با ارمنستان و جبهه های قره باغ خبر دادند. همچنین سرژ سرکسیان در پی برگزاری انتخابات شوراها در مناطق اشغالی قره باغ جمهوری آذربایجان، به بهانه شرکت در مراسمات سالانه تاسیس جمهوری، به این مناطق سفر کرد.
به گزارش دورنانیوز به نقل از «ترند.آذ» وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، ارتش ارمنستان را متهم کرد که از استانهای ایجوان و نویمبریان ارمنستان اراضی جمهوری آذربایجان را هدف آتش بازی قرار داده‌اند.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین نیروهای ارمنی را متهم کرده است که مواضع نیروهای جمهوری آذربایجان را در شهرستانهای گورانبوی، گوی گول، جبراییلی، فضولی و خواجه وند هدف آتش باری قرار داده اند.
پایگاه اینترنتی ویرتوالاز جمهوری آذربایجان نیز به نقل مقامات محلی شهرستان «تَرتَر» این کشور، نیروهای ارمنی را به هدف قراردادن یک مجلس عروسی در این شهرستان و زخمی کردن سه تن متهم کرد.
در همین حال، علی حسن اف، دستیار ارشد الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان با حضور در مهمترین برنامه حسابات، (مهمترین برنامه تحلیلی شبکه تلویزیونی آ.ان.اس. جمهوری آذربایجان)، ضمن تاکید بر ثبات جمهوری آذربایجان در آستانه انتخابات پارلمانی ماه نوامبر، تهدید کرد: در صورتیکه سازمان ملل بر ارمنستان برای خروج از اراضی جمهوری آذربایجان فشار وارد نکند، گریز از شروع جنگ (قره باغ) ممکن نخواهد بود.
اشغالگر در خاک آذربایجان
سرژ سرکسیان در پی برگزاری انتخابات شوراها در مناطق اشغالی قره باغ جمهوری آذربایجان، به بهانه شرکت در مراسمات سالانه تاسیس جمهوری، به این مناطق سفر کرد.
سرژ سرکسیان رئیس جمهوری ارمنستان در پی برگزاری انتخابات شوراها در مناطق اشغالی قره باغ، به این منطقه سفر کرده و اعلام کرده است که به جهت شرکت در مراسمات ۲۴ امین سالگرد تاسیس جمهوری خودخوانده قره باغ، به این مناطق سفر کرده است.
سفر سرکسیان به این مناطق در حالی صورت گرفته است که این مناطق بخشی از خاک جمهوری آذربایجان محسوب می شود و درتصرف نیروهای ارمنی می باشد.
پیش از این نیز سرکسیان به این مناطق شفر داشته است که همیشه با واکنش تند مقامات آذربایجانی مواجه بوده است و در برخی موارد حتی تهدید به شروه مجدد جنگ در منطقه می کردند اما در این مورد فعلا واکنشی از مسئولین آذربایجان گزارش نشده است
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn