بُردو بَرَلی؛ سایه‌ی مرگ بر سر پ.ک.ک

آذوح: ۱۲کماندوی نیروی ویژه ارتش تورکیه، شب گذشته طی عملیاتی ۷۳تروریست پ.ک.ک را به هلاکت رسانده و ۲۵نفر آنان را به اسارت گرفتند.
به گزارش اؤیرنجی سسی شب گذشته یک تیم ۱۲نفره ارتش تورکیه، متشکل از نیروهای ویژه این کشور موسوم به “بُردو بَرَلی” با قطع بی سیم های خود به کوهستان قندلی محل اختفای تروریست های پ.ک.ک حمله کردند.
پس از چندین ساعات تلاش در جهت برقرای ارتباط با این تیم از سوی ستاد مشترک  ارتش گمان می رفت آنها مفقود شده اند. رسانه‌های تورکیه در توضیح این عملیات می نویسند : ” هیچ کسی مفقود نشده است، بردو برلی برای نگرفتن فرمان برگشت از سوی فرماندهی، بی سیم های خود را خاموش کردند و در هوای مه آلود و بارانی از شب گذشته تا ظهر امروز (سه شنبه) ۱۲نفر از کماندوهای بردو برلی با صدها تروریست درگیر شدند.تمام کماندوها(تیم ۱۲نفره) در سلامت کامل موفق شدند ۷۳تروریست پ ک ک را به هلاکت رسانده و ۲۵تروریست دیگر را زنده دستگیر کردند.
این تیم ۱۲نفره تورکیه در درگیری با گروه پ.ک.ک، ۷۳تن از ترویست‌ها را به هلاکت رسانده و ۲۵تروریست دیگر را زنده دستگیر کرد.
بُردو بَرَلی ” نام نیروهای ویژه‌ی متشکل از افسران و درجه داران مخصوص ارتش تورکیه است که آموزش‌های سخت و ویژه‌ای را برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی و انجام مأموریت در سخت ترین شرایط اقلیمی و نا‌ممکن را گذرانده‌اند.
بُردو بَرَلی ” در سال ۱۹۹۲در قالب یک گردان بوجود آمد که در سال ۲۰۰۶با تصمیم شورای عالی نظامی تورکیه به یک تیپ مخصوص تبدیل شد.” بُردو بَرَلی ” مستقیماً تحت فرماندهی ستاد مشترک ارتش تورکیه م‌یباشد و دستورات خود را فقط از این ستاد می‌گیرد.
گفتنی است کماندوهای ویژه ارتش تورکیه با نام “بُردو بَرَلی” بعنوان خطرناک ترین کماندوهای جهان به شمار می‌روند.
از موفقیت‌های بزرگ ” بُردو بَرَلی ” می‌توان به شکار سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک، عبدالله اوجالان اشاره کرد که ” بُردو بَرَلی ” در این عملیات بزرگ برون مرزی به فرماندهی “ائنگین آلان” که به شکارچی معروف است، توانست رهبر این گروه تروریستی را دستگیر و به تورکیه انتقال دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn