رئیس سازمان زندان‌ها: اعتصاب زندانیان اوین یا کذب است یا اطلاعی ندارم

آذوح: غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها، در مورد اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان اوین گفت: «این خبر یا کذب است یا هنوز به من اطلاع داده نشده است
غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها: تمام بازرسی را فیلمبرداری کرده‌ایم و هر زمان لازم باشد آن‌ را منتشر می‌کنیم.
غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها: تمام بازرسی را فیلمبرداری کرده‌ایم و هر زمان لازم باشد آن‌ را منتشر می‌کنیم
غلامحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه دوم اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری «فارس»، گفت: «تا این لحظه چنین خبری به من داده نشده و باید موضوع را بررسی کنم
در پی یورش اخیر مأموران امنیتی به زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین، ۱۲ زندانی سیاسی این بند با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به آن‌چه «برخوردهای خشونت‌آمیز بی‌سابقه» نامیدند، دست به اعتصاب غذا زدند.
همچنین زندانیان منتقل شده به سلول‌های انفرادی اعلام کرده بودند که تا زمان بازگشت به بند ۳۵۰ در اعتصاب غذا خواهند بود.
رئیس سازمان زندان‌ها در سخنان روز سه‌شنبه خود بار دیگر گفت: «آن‌چه که در بند ۳۵۰ اوین رخ داد یک وضعیت عادی و معمولی بود و ما بارها گفتیم که بازرسی جزء اختیارات و وظایف ما است
اسماعیلی تأکید کرد: «در این بازرسی از ناحیه همکاران ما هیچ‌گونه تعرضی صورت گرفته و آن‌چه بیان شده کذب محض است
وی افزود: «همکاران ما به هیچ عنوان رفتار توأم با ضرب و شتم نداشتند و این موضوع مستند است و ما تمام مسیر برنامه بازرسی را علاوه بر سیستم‌های مدار بسته از طریق دوربین‌های سیاری که همراه اکیپ بازرسی بود فیلمبرداری کردیم و الان هم هر زمان لازم باشد آن‌ها را منتشر می‌کنیم
غلامحسین اسماعیلی در حالی برای چندمین بار این سخنان را تکرار می‌کند که خانواده‌های زندانیان سیاسی پس از ملاقات با بستگان خود از آثار زخم و کبودی بر چهره و بدن آن‌ها سخن گفته‌اند و مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری نیز از «مختصری کوفتگی و جراحت» حرف زده بود.
رئیس سازمان زندان‌ها در پایان سخنان خود گفت: «ما در بازرسی از بند ۳۵۰ اوین به غیر از گوشی و سیم‌کارت خیلی چیزهای دیگر هم کشف کردیم
در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، وب‌سایت «کلمه» گزارش داد در یورشی که مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوین انجام دادند، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.
حمله مأموران پس از آن صورت گرفت که زندانیان نسبت به آن‌چه «برنامه خشن بازرسی» گزارش شده اعتراض کردند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn