ضربه قمه ماموران شهرداری تهران بر کتف مالک 67 ساله یک پارکینگ؛ سخنگوی شهرداری مدعی خودزنی مجروح شد

آذوح: حدود دو هفته پس از قتل علی چراغی توسط ماموران شهرداری، اینبار ماموران منتسب به شهرداری تهران با یورش به یک پارکینگ در منطقه 9 تهران، مالک 67 ساله پارکینگ را با ضربه شی برنده “قمه” مجروح کردند.
بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید”، ساعت 11 صبح روز سه شنبه یازده شهریور، ماموران شهرداری به قصد تخریب فعالیت‌های ساختمانی در میدان استاد معین و مقابل شهرداری منطقه 9، واردمحوطه پارکینگ شدند و پس از مقاومت مالکان این پارکینگ، با مالک و کارکنان پارکینگ درگیر می شوند.
خبرگزاری ایلنا در این خصوص گزارش داد که در جریان این درگیری یکی از مالکان پارکینگ به نام «علی‌اکبر تیموری» 67 ساله که به وسبله شیء برنده‌ای “قمه”، مضروب و به بیمارستان رسول اکرم منتقل شد.
ناصر تیموری، فرزند فرد مصدوم در بیمارستان به خبرنگار ایلنا گفت: در سال‌های گذشته با نظر شهرداری، مقابل یکی از درهای پارکینگ دیوار کشیده بودیم. حدود دو هفته پیش، این دیوار را تخریب کردیم و در یاد شده را رنگ زدیم. 4 مامور شهرداری با لباس شخصی، بیسیم و ماشین 206 صبح امروز به پارکینگ مراجعه کردند و گفتند می‌خواهیم وارد پارکینگ شویم و «درب رنگ شده را گل بگیریم» اما ما ممانعت کردیم و گفتیم شما حق چنین کاری ندارید.
او ادامه داد حدود 3 یا 4 ساعت بعد، حوالی ساعت 11 صبح، ماموران با نیسان‌های متعلق به مرکز سامانه مدیریت شهری 137 و تویوتاهای شهرداری بازگشتند و می‌خواستند با یک جرثقیل مقابل درب تازه رنگ شده بلوک بگذارند. اما ما ممانعت کردیم و در پی این ممانعت، با ضربه یکی از ماموران شهرداری به سینه اکبر تیموری، درگیری میان ما و آنان بالا گرفت که ناگهان یکی از ماموران با مشت مسلح به [...] به سر اکبر تیموری ضربه زد. ما با کلانتری 119 مهرآباد تماس گرفتیم و در همین حین همه وارد میدان استاد معین شدیم. ماموران کلانتری تازه آمده بودند که در پی بالا رفتن درگیری لفظی، دو مامور شهرداری تهران وارد ساختمان شهرداری منطقه 9 شدند و یک قمه و چنگک را با خود بیرون آوردند و یکی از آن‌ها با قمه به کمر اکبر تیموری ضربه زد.31550
ما با چوب آن دو را دنبال کردیم. مامور کلانتری هم با ما بود. آن دو وارد پارکینگ شهرداری شدند، سلاح‌ها را انداخته و از یکی از در‌ها متواری شدند. مامور کلانتری سلاح‌ها را برداشت و با خودش آورد. وقتی گفتیم چرا دنبال ماموران شهرداری نمی‌رود تا آنان را بازداشت کند گفت اینان مامور شهرداری هستند و من چکار می‌توانم بکنم.
گفتنی است در واکنش به این گزارش، روابط عمومی منطقه 9 شهرداری تهران، مدعی حمله «اراذل و اوباش به عوامل شهرداری منطقه 9  و مجروحیت 8 نفر از پرسنل شهرداری تهران» شده است.
فرزاد آبادی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 9، گفته است: عوامل اجرایی شهرداری ناحیه یک منطقه 9 از ایجاد یک در غیر قانونی در پارکینگ عمومی خیابان بهمن‌پور حوالی استاد معین مطلع شدند و برای رسیدگی به این موضوع و جانمایی نیوجرسی به محل رفتند.
وی افزود: هنگامی که عومل شهرداری به جلوی پارکینگ رسیدند با حدود ۵۰ نفر اراذل و اوباش که از نزدیکان مالک پارکینگ بودند روبرو شدند که با چوب، آهن و قمه ایستاده بودند.
عوامل شهرداری هم با دیدن این صحنه به ساختمان شهرداری منطقه آمدند که اراذل با حمله به آنجا 8 نفر از عوامل اجرایی شهرداری را با چوب و آهن و قمه مجروح کردند.
آبادی ادامه داد: در همین هنگام یکی از اراذل اقدام به خودزنی کرد که توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.
وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۹ پیگیری‌های قضایی برای این ماجرا را در دستور کار قرار داده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn