التهاب در سولدوز: انتخابات پارلمانی کردستان عراق در سولدوز برگزار شد!!+ تصاویر

آذوح: سولدوز، باز هم مورد دسیسه ی رژیم ایران و نیروهای فرصت طلب کرد قرار گرفته است.
به گزارش آذوح از هفته ی گذشته نصب بنرهای تبلیغاتی مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی کردستان عراق در سطح شهر سولدوز اعترضات گسترده ی فعالین آذربایجانی را در این شهر در پی داشته و موجب بروز نگرانیها و خشم بسیاری از اهالی شده است.
به دنبال گشترده شدن اعتراضات نیروهای امنیتی ایران نیز در حمایت از سازمانهای زیاده خواه کرد، با برقراری تماسها تلفنی با فعالین آذربایجانی آنان را به بازداشت شدن تهدید کرده اند.
پلاکاردهای بزرگ به زبان کردی در سطح شهر سولدوز قرار گرفته و در خصوص انتخابات پارلمانی عراق که از امروز آغاز شده توضیحاتی ارائه داده و خواسته است برای دادن رای به مکان رای گیری در سولدوز مراجعه شود!!
چندین فعال ملی با اعتراض به قرارداده شدن این پلاکاردها در شهر سولدوز نسبت به جمع آوری آنها اقدام کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شده و آقایان اسکندر میرزایی، سید موسی ضیاء و رضا گرگری بازداشت گردیدند.
گفتنی است در پی فراخوانهای داده شده جهت برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به این گستاخی نیروهای زیاده خواه کرد و همراهی ماموران امنیتی با آنها امروز تجمعی اعتراضی در مقابل محل جمع آوری آرا برگزار شده و اقشار مختلف اعتراض خود را نشان دادند.
 این اعتراضات موجب شد تمام بنرهای مربوط به نامزدهای کرد شمال عراق از سطح شهر جمع آوری شود و در برخی موارد مردم خشمگین تصاویر رهبران گروههای کرد را که ادعاهای موهوم ارضی نسبت به خاک آذربایجان مطرح کرده اند به آتش کشیده اند.
همچنین برپاکردن این بنرها به خوبی مشخص ساخت نیروهای کرد نیز معترفند بسیاری از کردهای ساکن در آذربایجان غربی، بومی نبوده و از عراق به داخل مرزهای آذربایجان وارد شده اند.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn