دیدار هیاتی از آذربایجان جنوبی با نماینده ی سازمان عفو بین الملل در سوئد+ تصاویر

آذوح: هیاتی از آذربایجان جنوبی ضمن دیدار با نماینده ی سازمان عفو بین الملل در استکهلم سوئد، گزارشاتی از نقض حقوق بشر در آذربایجان جنوبی را به اطلاع ایشان رساندند.
به گزارش آذوح روز 2 خرداد آقای محمود بیلگین(نماینده ی اتحاد آذربایجان جنوبی)، آقای ستار سئوگین(رئیس فدراسیون آذربایجان-سوئد) و خانم آیلین فاضلیان(فعال حقوق بشر آذربایجان) در دیداری یک ساعته با آقای "باب وئللوجی BOB VELLUCCI) به موارد متعددی همچون بازداشتهای گسترده ی فعالین سیاسی آذربایجان، اعتصاب غذای فعالین آذربایجانی در اعتراض به نقض حقوق بدیهی آنان، وضعیت وخیم اورموگولو و... اشاره نمودند.
در این دیدار که به درخواست "اتحاد آذربایجان جنوبی( آذوح – گادپ ) صورت گرفت بروشورها و جزوات متعدد منتشر شده اتحاد آذربایجان جنوبی و فدراسیون آذربایجان-سوئد به نماینده ی عفو بین الملل ارائه گردیده و ایشان نیز از ارسال فوری آنها به مقر این سازمان در لندن خبر داد.
آقای وئللوجی با اشاره به اینکه نقض حقوق بشر در ایران و به خصوص در مورد ملتهای غیرفارس به شدت ادامه دارد ضمن مسئول دانستن مستقیم رژیم ایران در این جنایات درخصوص فعالیتهای عفو بین الملل در مورد زندانیان سیاسی آذربایجان جنوبی گزارشی ارائه داشت.
وی با نام بردن از اسامی برخی از زندانیان سیاسی در آذربایجان جنوبی اشاره کرد این سازمان هر ماه با انتخاب 3 کشور، برخی از قربانیان نقض حقوق بشر در آن کشورها را انتخاب کرده و با چاپ بروشورهایی به معرفی آنان می پردازد.
به گفته ی ایشان در ماه آتی ایران نیز در میان این کشورها بوده و یکی از افراد انتخاب شده برای معرفی به جهانیان، زندانی سیاسی آذربایجانی سعید متین پور خواهد بود.
این کارتها پس از چاپ و انتشار توسط سازمان عفو بین الملل رسما به وازرتخانه های ایران نیز ارسال خواهد گردید.
آذوح

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn