ربیعه غدیر در مراسم بزرگداشت خود در پارلمان اروپا: آذربایجان جنوبی به مبارزه ی خود با رژیم دیکتاتور ایران ادامه خواهد داد+ ویدیو

آذوح: مراسم بزرگداشت رهبر ترکهای اویغور خانم ربیعه غدیر در پارلمان اروپا برگزار گردید.
به گزارش آذوح روز چهارشنبه ی گذشته 3 دسامبر 2014 با همکاری سازمان "یو ان پی او" و پارلمان اروپا مراسمی جهت بزرگداشت مبارزات خانم ربیعه غدیر در مقر پارلمان اروپا در شهر بروکسل برپا شد. در این کنفرانس جمعی از اعضای پارلمان اروپا، اعضای یو ان پی او، نمایندگانی از کشورهای مختلف و رسانه های تصویری و نوشتاری حضور یافته و از زحمات این مبارز نام آشنای ملت ترک قدردانی نمودند.
نمایندگان "اتحاد آذربایجان جنوبی" نیز با حضور در این مراسم ضمن تشکر از خانم ربیعه غدیر و بیان اینکه مبارزات ایشان برای دیگر فعالین سیاسی ملتهای تحت ستم به عنوان یک الگو به شمار می رود، ضمن ارائه ی توضیحاتی در خصوص حرکت ملی آذربایجان جنوبی نظر ایشان را در مورد این جنبش جویا شدند.
خانم غدیر با بیان اینکه تمام ملتهای تحت ستم بایستی در مبارزه با دیکتاتورها متحد گشته و همراه هم حرکت نمایند تاکید کردند مبارزان و فعالین سیاسی آذربایجان جنوبی به مبارزه ی خود با رژیم دیکتاتور ایران ادامه خواهند داد و رژیم ایران بایستی که به خواست ملت آذربایجان توجه نماید.
ایشان ادامه دادند حق تعیین سرنوشت بایستی از سوی تمامی رژیمهای دیکتاتور به رسمیت شناخته شود و مبارزات ملتها و خونهای ریخته شده در این راه سرانجام به نتیجه خواهد رسید.
گفتنی است در این کنفرانس آقای امیر مردانی(سخنگوی جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح) و خانم آیدا بیلگین(فعال حقوق زنان آذربایجان جنوبی) شرکت داشتند.
برای دیدن ویدیوی پرسش و پاسخ از خانم غدیر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
این کنفرانس در رسانه های مختلفی انعکاس یافته که نمونه هایی از آن را مشاهده می فرمایید.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn