انتقال مهدی کوخیان فعال حرکت ملی آزربایجان به بند سه زندان مراغه

آذوح: مهدی کوخیان ازفعالین حرکت ملی آزربایجان به بند سه زندان مراغه منتقل گردید. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان دیروز ۱۹ دی ماه ۹۲ از بند جوانان به بند سه (که اکثر زندانی‌ها در این بند معتاد هستند) زندان مراغه انتقال داده شده است.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، این فعال آزربایجانی ظهر روز یکشنبه ۱۵ دی ماه ۹۲ پس از تحمل ۵ روز در بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز بوسیله اتوبوس عمومی در سطح شهر با دستبند به زندان مراغه انتقال داده شد.
مهدی کوخیانوی روز دوشنبه ۹ دی ماه ۹۲ با دستور ویژه دادستان ملکان به زندان مرکزی تبریز تبعید شده بود.
نیروهای امنیتی ملکان این فعال آزربایجانی را به دادگاه انقلاب و پس از آن به دستور قاضی شعبه هفتم به بند قرنطینه زندان تحویل می دهند.
همچنین مسئولین زندان مراغه روز چهارشنبه ۴ دی ماه ۹۲ این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان را به تبریز منتقل کرده  که با عدم قبول از سوی قاضی کشیک در دادگاه تبریز پس از چند ساعت دوباره به زندان مراغه باز گردانیده شده بود.
این در حالی بود که اطلاعات سپاه خواستار انتقال وی از زندان مراغه به زندان مرکزی تبریز شده بود، که به دنبال آن آقای نادر فلاح رئیس زندان مراغه در ۱۷ آزر ماه ۹۲ طی نامه‌ای به دادستان ملکان خواسته بود که با انتقال این فعال مدنی به زندان مرکزی تبریز موافقت نمایند.
وی که از بیماری عفونت کلیه به شدت رنج می برد. پیشتر طی نامه‌ای به رئیس زندان مراغه اعتراض خود را نسبت به شرایط وخیم زندان از جمله عدم سیستم گرامایشی بیان داشته و خواستار رسیدگی به وضعیت گرمایشی و همچنین بهداشت زندان مراغه شده بود.
همچنین به دنبال عدم رسیدگی به خواسته‌یشان روز سه شنبه ۱۲ آزر ماه ۹۲ به همراه ۵۰  تن از زندانیان بند جوانان دست به اعتصاب غذا زده بودند.
گفتنی است، مهدی کوخیان در دی ماه ۹۱در شهر ملکان دستگیر شد و در دادگاه انقلاب مراغه توسط قاضی داورنیا به ۱سال حبس محکوم شده بود و درپی اعتراض به حکم ناعادلانه با دوختن لبهایش دست به اعتصاب غذا زد.
بعد از این اعتراض قاضی با آزادی‌اش به قید وثیقه موافقت نمود سرانجام بعد از آزادی اش که مدتی طول نکشید دوباره در تاریخ۴ خرداد ماه ۹۲ توسط اداره اطلاعات سپاه عاشورا دستگیر و با تحمل شکنجه های حیوانی که در اثر شکنجه دست چپش شکسته بود و کبودی در چشم راست و چپش نمایان بود در تاریخ ۸خرداد به زندان مراغه انتقال داده شد.
مجددا قاضی داورنیا مهدی کوخیان را در یک حکم ساختگی و بدون وجهه ی قانونی به ۱سال زندان دیگر محکوم نمود و مجموعا مدت حبسش ۲ سال شد.
لازم به یاد آوری است مهدی کوخیان در دومین بازداشت خود به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید است، وی به احکام صادره اعتراض نموده که پرونده در مرحله ابلاغ نهایی حکم و تجدیدنظرخواهی در شعبه هفتم دادگاه انقلاب تبریز می‌باشد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn