تروریست هاى کرد بازار تبریز را به رگبار بستند

آذوح: گزارش مى شود دیروز پنج شنبه ١٩دیماه دو نفر کردتبار در یکى از خیابان هاى أصلى تبریز به قصد إیجاد رعب و وحشت مغازه طلا سازى را به رگبار بسته است.
یکى از شاهدان عینى طى تماس با آرازنیوز گفت:”دیروز حوالى ساعت ١٠ صبح جلوى پاساژ جواهر واقع در خیابان مفتح پشت ساختمان مرکزى نیروى انتظامى (درب باغمیشه) دو نفر با پیاده شدن از خودروى نقره اى رنگ پرایدابتدا با لهجه کردى داد و فریاد کشیدند بعد با اسلحه کلاشینکف دیوانه وار مغازه هاى طلاسازى را به رگبار بستند و سپس با خیالى راحت محل حادثه را ترک کردند، متاسفانه پلیس با تاخیر ٢٠ دقیقه اى در محل حاضر شد زمانیکه که تروریست ها محل را ترک کرده بودند.”
تروریستظاهرا در این تیراندازى به کسى آسیب نرسیده است.
خبرگزارى فارس دیروز طى خبرى این اتفاق را “سرقت مسلحانه نافرجام از طلا فروشى در تبریز” به نقل از فرمانده انتظامى شهر منتشر کرده است، و در خبر مذکور به هویت غیر بومى تروریست ها اشاره شده است با اینکه این خبرگزارى لهجه مهاجمین را فارسى اعلان کرده است اما شاهدین عینى از کرد بودن مهاجمین خبر مى دهند.
یکى از شهروندان تبریز از أقدام مشابه دیگر در سه روز پیش در نزدیکى قهوه خانه سنتى “میصیر” ازسوى چند نفر با لباس کردى خبر مى دهد، بنا بر این گزارش عصر سه شنبه هفتدهم دیماه در نزدیکى قهوه خانه” میصیر” سه نفر با پیاده شدن از خودروى پژو به مدت دو الى سه دقیقه اقدام به شلیک هوایی کرده و بعد سریعا از محل متوارى شدند.
رئیس پلیس آگاهى استان انگیزه مهاجمین را سرقت اعلام کرده است اما شاهدان عینى با این نظر مخالفند آنها مى گویند معمولا سرقت هاى مسلحانه با سلاح هاى کمرى انجام مى شود در ثانى مهاجمین بدون وارد شدن به مغازه اقدام به رگبار هوایى و در دیوار پاساژ کردند.
هنوز پلیس موفق به دستگیرى عاملان تیراندازى نشده است.
فعالین ملى شهر بر این عقیده هستند بدنبال درخواست ایجاد استان کردستان شمالى از سوى عثمان احمدى نماینده سویوق بولاغ (مهاباد) تروریست هاى کرد قصد دارند با ایجاد رعب و وحشت در شهرهاى آزربایجان از اعتراضات احتمالى مردم آزربایجان جلوگیرى نمایند.
همچنین یکى از سردبیران نشریات محلى در این رابطه به آرازنیوز گفت: ” طى نامه اى از ما خواستند به هیچ عنوان این خبر را در نشریات و رسانه ها درج نکنیم .”
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn