معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی: جمعیت اورمیه به شدت در حال افزایش است

آذوح: به گزارش سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، عیسی قنبری در کارگروه فرهنگی اجتماعی استان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به افزایش بی رویه جمعیت اورمیه، گفت: بر اساس آخرین آمار جمعیت شهرستان اورمیه در حال حاضر افزون بر ۹۶۰ هزار نفر است که از این تعداد ۲۷ هزار نفر از آغاز سال جاری به این شهر مهاجرت کرده اند و این درحالی است که جمعیت در مناطق دیگر استان ساکن با تغییر چندانی روبرو نیست.
وی با اشاره به وجود ۷ منطقه و ۱۷ محله ویژه در حاشیه شهر اورمیه افزود: اینکه دست روی دست بگذاریم و بگوییم اتفاق خاصی نمی افتد درست نیست و باید با اولویت بندی و مشخص کردن محدوده شهر و ارائه خدمات و امکانات شهری در این محدوده از ازدیاد مناطق حاشیه ای شهر جلوگیری کرد.
در ادامه این جلسه در خصوص تبعات  رشد بی رویه جمعیت شهر اورمیه، توزیع نامتوازن امکانات و خدمات آموزشی و بهداشتی در مناطق مختلف استان و برخی ناقضات فرهنگی ناشی از رشد بی رویه جمعیت شهرنشین بحث و تبادل نظر شد.
ارائه گزارش از آخرین روند اجرایی ساماندهی و جمع آوری متکدیان، دستور دیگر این جلسه بود که توسط فرماندار اورمیه ارائه شد و همچنین گزارش کاملی از پیگیری مصوبات قبلی در این خصوص و همچنین راه اندازی اردوگاه متکدیان گزارشی ارائه شد
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی بر تکمیل و تجهیز ساختمان اردوگاه توسط شهرداری اورمیه در مدت سه روز تاکید کرد و گفت: حضور و اقدامات متکدیان در سطح شهر چهره زشتی از شهر نمایش می دهد که باید در جمع آوری و ساماندهی این افراد تلاش شود.
وی با انتقاد از روند تکمیل ساختمان اردوگاه ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی، اظهار داشت: با پیگیری و تاکید مقام عالی استان و علی رغم اتمام موعد تکمیل این اردوگاه، لذا شهرداری موظف است تا اواسط هفته جاری اقدامات لازم را انجام دهد.
حجت الاسلام دیلمقانی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امروز سومین جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان برگزار می شود ، گفت: بررسی مصوبات جلسات قبل، ارائه گزارش از آخرین روند اجرایی ساماندهی و جمع آوری متکدیان، بررسی آخرین وضعیت سکونتگاههای غیررسمی، مناطق ویژه اجتماعی استان و گزارش اقدامات انجام یافته در خصوص آسیب های اخلاقی در فضای سایبری و رایانه ای دستور کار این جلسه را تشکیل می دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn