بی خبری از وضعیت مهندس حسین علیزاده فعال حرکت ملی آزربایجان

آذوح: مهندس حسین علیزاده از فعالین شناخته شده‌ی حرکت ملی آزربایجان همچنان در اطلاعات بسر می‌برد. با وجود گذشت بیش از۲۰ روز از بازداشت این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان بی خبری مطلق از وضعیت ایشان بر نگرانی‌ها در مورد سلامتی او افزوده است.
بنا به اطلاع گروه خبری تبریز سسی، مسئولین قضایی اجازه ملاقات و تماس تلفنی به مهندس حسین علیزاده با خانواده را نمی‌دهند و آقای محمد زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تبریز از دادن پاسخ به سوالات خانواده این فعال آزربایجانی مبنی بر اتهام او امتناع می‌کنند.
خانواده مهندس علیزاده به شدت نگران وضعیت نا مشخص او هستند و مراجعات مکرر آنها به مراجع قضایی و اطلاعاتی تبریز تاکنون بی نتیجه بوده است.
این فعال در مدت بازداشت خود در اداره اطلاعات تنها یکبار با خانواده خود که ثانیه‌هایی به طول انجامیده تماس داشته‌اند.
گفتنی است، مهندس علیزاده عصر روز چهار‌شنبه ۴ دی ماه ۹۲ در محل کار خود توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل می‌شود.
پس از بازداشت ماموران اطلاعات به همراه ایشان به منزل وی برای تفتیش مراجعه می‌کنند که لپ‌تاپ و برخی کتاب‌های ایشان را با خود می‌برند.
این فعال آزربایجانی روز جمعه ۶ دی ماه ۹۲ در تماس تلفنی کوتاه تنها از حضورش در اطلاعات تبریز خبر می‌دهد.
پیشتر، حسین علیزاده طی سفرسیاحتی که به کشور ترکیه داشتند. همزمان با سفر وی، عده‌ کثیری از آزربایجانی ها درمقابل سفارت ایران در آنکارا نسبت به سیاست های نادرست جمهوری اسلامی نسبت به ملت آزربایجان جنوبی اعم از سیاست خشکانیدن دریاچه  اورمیه و شکنجه زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی  و اعتراض به نقض حقوق بشر حکومت حاکم بر ایران میتینق اعتراضی بر پا کرده بودند.
این فعال آزربایجانی پس از بازگشت از سفر از سوی نیروهای امنیتی در محل کار خود ساعت‌ها مورد بازجویی و تهدید به بازداشت می گردد.
این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn