کارخانه کمپوست اهر ۲۰ روز بعد از افتتاح تعطیل شد

آذوح: فرماندار اهر از تعطیلی کارخانه کمپوست اهر انتقاد کرد.
رضا صدیقی در گفتگو با خبرگزاری کار ایران – ایلنا – با بیان این مطلب گفت: متاسفانه بعد از ۲۰روز از افتتاح این پروژه دوباره تعطیل شده است که انتظار می رود شهردار و شورای شهر در این خصوص پیگیری و در جهت سلامت شهروندان اقدام عاجل نمایند.
کارخانه کمپوست اهر با حضور علیرضا بیگی استاندار سابق آذربایجان شرقی؛ در آذرماه۹۱ به بهره‌برداری رسید.
بنا به گزارش سایت استانداری آذربایجانشرقی این کارخانه با مشارکت ۳۰ درصدی شهرداری اهر و ۷۰ درصدی سرمایه‌گذار بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۷ هکتار احداث شد که در فاز اول برای ۲۰ نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌کرد.
جلوگیری از دفن بی‌رویه زباله، تولید کمپوست و برگشت مواد آلی به چرخه طبیعت، کاهش حجم زباله تا ۸۰ درصد، جلوگیری از نفوذ شیرابه ها در داخل خاک ، جلوگیری از احتمال آتش سوزی و حفاظه از آبهای زیر زمینی جلوگیری از تولید گازهای گرم‌کننده جو زمین و جلوگیری از مخاطرات بهداشتی از جمله اهداف راه‌اندازی این کارخانه عنوان شد.
شهردار وقت  اهر در مراسم افتتاح این کارخانه خواستار راه‌اندازی صنایع تبدیلی برای فراوری زباله‌های شیشه، کارتن و ظروف یکبار مصرف شد.
به گفته ی مسئولان امر در شهرداری روزانه ۱۰۰ تن زباله ( تابستان ۱۲۰ و زمستان ۹۰ تن ) در شهر اهر جمع آوری می شود.
گفتنی است از اوایل دهه هشتاد از سوی مسئولان وعده ساخت کارخانه کمپوست زباله در اهر داده می شد.
کارخانه کمپوست اهر به گفته ی رئیس وقت شورای شهر قرار بود شهریور ۸۷ به بهره برداری برسد، در ۲۸دی۹۰ فرماندار اهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از راه اندازی کارخانه کمپوست تا پایان ۹۰ خبر داده بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn