توقف متروی تبریز در ایستگاه بی مهری بانک مرکزی

آذوح: سخنگوی شورای شهر تبریز شرط ترخیص واگن های متروی تبریز از گمرک بندر عباس را واریز ۲۰ میلیون یورو به حساب کارخانه سازنده اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید حاجی زاده یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با وجود اینکه واگن های خریداری شده برای متروی تبریز مدتهاست که وارد گمرگ بندرعباس شده اند اما بدلیل صادر نشدن مجوزهای لازم از سوی بانک مرکزی، امکان ترخیص و انتقال این واگن ها به تبریز تا کنون مهیا نشده است.
وی با اشاره به مبلغ مورد نیاز برای ترخیص این واگن ها خاطرنشان کرد: جهت صادر شدن اسناد حمل و ترخیص واگن های خریداری شده برای متروی تبریز از سوی شرکت سازنده،  باید رقمی معادل ۲۰ میلیون یورو توسط بانک مرکزی به حساب این کارخانه واریز شود.
سخنگوی شورای شهر تبریز با انتقاد از برخورد و عدم احساس مسولیت بانک مرکزی نسبت به تعهدات خود افزود: با وجود اینکه مبلغ ریالی مورد نیاز برای خرید این واگن ها سال ۹۱ از سوی وزارت کشور به حساب بانک مرکزی واریز شده اما متاسفانه تاکنون اقدام از سوی بانک مرکزی در این خصوص صورت نگرفته و این بانک به تعهد خود در خصوص تامین ارز مورد نیاز و واریز آن به حساب کارخانه سازنده عمل نکرده است.
حاجی زاده در خصوص اقدامات صورت گرفته برای حل این مشکل نیز گفت: بر اساس پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته، تا پایان هفته جاری جلسه ای چهار جانبه در این خصوص برگزار خواهد شد تا با حضور وزیر کشور، معاون اول رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی و استاندار آذربایجان شرقی برای ترخیص واگن های قطار شهری تبریز چاره اندیشی های لازم صورت گیرد.
عضو شورای کلان شهر تبریز در خصوص محقق شدن وعده ها داده شده مبنی بر حرکت واگن های متروی تبریز در دهه فجر تصریح کرد: حتی در صورت صدور اسناد لازم برای ترخیص این واگن ها از سوی بانک مرکزی ، تنها یک بازه زمانی ۲۵ روزه برای حمل قرار دادن واگن ها روی ریل نیاز است اما با این وجود امیدواریم با همکاری بانک مرکزی و صدور مدارک مورد نیاز تا پایان هفته جاری بتوان خط یک متروی تبریز را در دهه فجر امسال افتتاح کرد.
سابقه خبر در اویان نیوز:
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn