دادگستری کرمان: فعالان سایبری دستگیرشده با ضدانقلاب و بی‌بی‌سی ارتباط داشتند

آذوح: علی توکلی، رئیس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد که فعالان سایبری دستگیرشده در کرمان با ضدانقلاب در خارج و بی‌بی‌سی فارسی در ارتباط بودند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی توکلی گفت: “این باند با ظاهری موجه و فعالیت به‌ظاهر قانونی تعدادی از پروژه‌ها و طرح‌های ضد انقلاب خارج‌نشین به‌ویژه بی‌بی‌سی فارسی را انجام می‌داد.”
روز ۱۳ آذرماه، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران کرمان، ۱۶ نفر از فعالان سایبری این شهر را دستگیر کرد.
احمد قربانی، معاون دادستان کرمان در آن زمان گفت این افراد در قالب “یک شبکه پیچیده امنیتی- رسانه‌ای” فعالیت می‌کردند و اتهام‌شان “اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوا برای سایت‌های ضدانقلاب به‌منظور براندازی نظام” است.
    به‌گفته علی توکلی، رئیس کل دادگستری استان کرمان افراد دستگیرشده “مبالغ سنگین” دریافت کرده‌ و “فعالیت کاملا سازمان‌یافته”ای داشته‌اند
علی توکلی گفت پس از رویدادهای سال ۸۸ همین گروه سایت “ندای سبز آزادی” را طراحی و راه‌اندازی کرده است.
به‌گفته وی افراد دستگیرشده “مبالغ سنگین” دریافت کرده‌ و “فعالیت کاملا سازمان‌یافته”ای داشته‌اند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: “کمک‌های مالی دریافتی این گروه معمولا از لندن تحت عنوان کمک به انجمن‌های خیریه و با چند واسطه به دست این باند می‌رسید و مدیر این گروه فردی بوده که از طرف بی‌بی‌سی فارسی در چند کشور مالزی، هندوستان و افغانستان به‌عنوان مربی و استاد خدمت کرده و با هزینه سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس به این کشورها سفر می‌کرده است.”
این در حالی است که شبکه بی‌بی‌سی فارسی همواره گفته است همکاری در ایران ندارد و از چند سال پیش فعالیت‌های آموزشی خود را برای ایرانیان قطع کرده است.
علی توکلی همچنین گفت فعالان سایبری دستگیرشده در کرمان اعتراف کرده‌اند و در اعترافات خود گفته‌اند “در هر تنش اجتماعی القائات و شبهه های خود را در جامعه منتشر می‌کردند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان خواهان “سخت‌ترین مجازات” برای این افراد که به‌گفته وی “آگاهانه و هدفمند نقشه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی را به اجرا می‌گذاشتند”، شد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn