رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: 40درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیکار هستند

آذوح: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: براساس آمار اعلام شده 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیکار هستند.
به گزارش نصر نیوز، رضا رحمانی عصر امروز در مراسم معارفه و تودیع مدیرکل تعاون، رفاه و امور اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه بدنه دولت ظرفیت استفاده از این همه بیکار را ندارد، اظهار کرد: متاسفانه عدم توازن در توسعه دانشگاه‌ها و فرصت‌های شغلی باعث شده تا امروز با فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاهی مواجه شویم که همه در صف پیوستن به کار هستند.
وی افزود: دانشگاه‌ها با توسعه رشته‌های تحصیلی که جامعه به آن نیاز ندارد، باعث فرصت سوزی عمر جوانان می‌شوند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی همچنین متناسب سازی رشته‌های دانشگاهی با بازار کار را جزو ضروریات خواند و اظهار کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند که ارتقای تولید و حمایت از آن، اصلی‌ترین مبارزه با تحریم‌هاو رفع بیکاری است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست و باید در این زمینه از هیچ اقدامی فروگذاری نکنیم.
وی با اشاره به پیگیری‌های مکرر خود در احداث شهرک صنعتی 10 هزار هکتاری بعثت تبریز که در ضلع شرقی جاده تبریز صوفیان احداث می‌شود گفت: احداث این شهرک که بستری برای 150 هزار شغل است در همین راستاست و تلاش داریم با چانه‌زنی اعتبارات لازم را جذب کنیم.
رحمانی حمایت از تولید را یک ضرورت، یک رسالت و دارای حجت شرعی خواند و تصریح کرد: راه رفع بیکاری و تورم حمایت از تولید ملی است، برای رفع بیکاری باید به تولید بها دهیم، حمایت از تولید انتخاب نیست بلکه ضرورتی است که رهبر معظم انقلاب نیز بار‌ها بر آن تاکید داشته‌اند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه «همیشه به تکلیف عمل کرده‌ام» اظهار کرد: همه مردم در اطرافیانشان حتما فردی دارند که جویای کار باشد، باید توجه داشته باشیم که برای کار کردن اطرافیانمان راهی جز حمایت از سرمایه‌گذار وجود ندارد.
در این مراسم با تقدیر و تشکر از تلاش‌های یونس فاتح در دوران مدیریتی خود میراحد حسینی به عنوان مدیر کل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی معرفی شد.
حسینی متولد شهرستان مرند بوده و در سوابق مدیریتی خود معاونت اشتغال اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی آذربایجان شرقی، مدیر کل کار و امور اجتماعی استان‌های البرز و اردبیل را دارد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn