حمله معترضان به دفاتر حزب بارزانی در اقلیم کردستان عراق

آذوح: معترضان شنبه دهم اکتبر به دفاتر حزب دموکرات کردستان عراق که ریاست آن را مسعود بارزانی رئیس این اقلیم بر عهده دارد، حمله کردند.
شنبه سومین روز اعتراض‌های شدیدی در اقلیم کردستان عراق علیه وضعیت بد معیشتی و اقتصادی در این منطقه خودمختار عراق است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، شماری از جوانان معترض روز شنبه، یک جاده اصلی در شرک سعید صادق را بستند و ساختمان حزب دموکرات کردستان را سنگ باران کردند.
شبکه تلویزیونی ان.آر.تی کُرد صحنه‌هایی از این حمله پخش کرد. نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن معترضان به آن‌ها حمله کرده و با پرتاب سنگ و چوب پاسخ دادند.
تظاهراتی هم در شهرک سلیمانیه و شهرک که‌لار برگزار شد که در آن‌ها نیز معترضان ساختمان‌های حزب دموکرات کردستان را سنگ باران کردند.
حزب اتحادیه میهنی کردستان، کنترل استان سلیمانیه را که در آن‌ها اعتراضات در جریان است، در دست دارد. این دو حزب رقیب دیرینه هستند و حتی در مقاطعی باهم جنگیدند.
یکی از اختلاف‌های کنونی میان دو حزب، ریاست اقلیم کردستان عراق است. تا کنون اتحادیه میهنی با تمدید دوره بارزانی مخالفت کرده و آن را غیر قانونی دانسته است. بارزانی دو دوره پیاپی ریاست اقلیم را بر عهده دارد.
در استان‌های اربیل و دهوک، اقدام‌های امنیتی برای محافظت از ساختمان‌های حزب دموکرات کردستان به منظور جلوگیری از حملات انتقامجویانه، تشدید شد.
حمله شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی و تصرف مناطق وسیعی از شمال عراق توسط این گروه، یکی از عوامل بحرانی شدن اوضاع اقتصادی در اقلیم کردستان است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn