مدارس دولتی سوریه از سال آینده آموزش زبان روسی را آغاز می کنند

آذوح: وزارت آموزش و پروش سوریه تصمیم گرفت از سال تحصیلی آینده آموزش زبان روسی را به مواد درسی مدارس خود در کنار زبان انگلیسی و فرانسوی بیافزاید. بدین ترتیب دانش آموزان سوری علاوه بر زبان انگلیسی، باید میان آموزش زبان روسی و فرانسوی به عنوان زبان خارجی دوم، یکی را انتخاب کنند.
به گزارش سایت تلویزیون روسی عرب زبان ''روسیا الیوم'' وزارت آموزش و پرورش سوریه در سایت خود نوشته است: ''وزارتخانه تصمیم گرفته است که دانش آموزان از سال هفتم تحصیلی یکی از زبان های روسی و فرانسوی را به عنوان زبان خارجی دوم، انتخاب کنند.''
هوزان الوز وزیر آموزش و پرورش سوریه در این باره گفته است: ''با آغاز سال تحصیلی آینده وزارتخانه اقدامات لازم را برای آموزش زبان روسی در شماری از مدارس به پایان خواهد رساند و کتاب های درسی و معلمان این ماده درسی را در اختیار خواهد داشت.''
در مدارس سوریه، زبان انگلیسی در کنار زبان عربی که زبان رسمی این کشور است، از کلاس اول ابتدایی آموزش داده می شود. از کلاس هفتم هم زبان فرانسوی به عنوان زبان خارجی دوم به مواد درسی اضافه می شود که وزارت آموزش و پروش سوریه قصد دارد دانش آموزان را مخیر به انتخاب روسی یا فرانسوی کند.
روسیه مهمترین همپینان بین المللی نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به شمار می آید. مسکو تا کنون سه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که به هدف افزایش فشار بر نظام بشار اسد مطرح شده بود را وتو کرده است. همچنین به ارسال اسلحه به دولت سوریه ادامه می دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn