چند کشته و زخمی در انفجار پشت صحنه‌ فیلم مسعود ده‌نمکی

آذوح: بر اثر انفجار در پشت صحنه‌ فیلم و سریال “معراجی‌ها”، ساخته مسعود ده‌نمکی، دست‌کم پنج نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.
به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این انفجار در حالی صبح امروز، چهارشنبه ‌۱۸ دی‌ماه رخ داد که مراحل پایانی فیلم «معراجی‌ها» در حال انجام بود.
بنا به این گزارش علی‌اکبر رنجبر مدیر شهرک سینمای دفاع مقدس، جواد شریفی‌راد مسئول جلوه‌های ویژه، رضا فرجی دستیار تولید، جمشید احسانی‌ نگهبان و مرتضی مولایی دستیار طراح صحنه در این رویداد کشته شدند.
همچنین حمید شهیری طراح صحنه و مهدی مرادی از بخش جلوه‌های ویژه نیز زخمی و به بیمارستانی در اسلام‌شهر منتقل شدند.
حال دو زخمی این حادثه وخیم گزارش شده است.
عباس شوقی، عضو هیئت مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما در این‌باره گفت: “مواد منفجره جنگی بوده و دست ما به هیچ جایی بند نیست چون اجازه نمی‌دهند موادی را که مخصوص استفاده در فیلم است، وارد کنیم و به همین دلیل مجبوریم از مواد جنگی استفاده کنیم.”
وی افزود: “این مواد در حین حمل منفجر شده و سر صحنه فیلمبرداری نبوده است.”
مسعود ده‌نمکی، کارگردان فیلم و سریال “معراجی‌ها
این در حالی است که بابک برزویه، عکاس “معراجی‌ها”، به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است زمانی که دست‌اندرکاران جلوه‌های ویژه برای چک کردن چاشنی‌ها رفتند، همه آن‌ها منفجر شدند.
داستان “معراجی‌ها” درباره دفن پیکر چند تن از کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق در یکی از دانشگاه‌هاست که بر پایه معرفی رسمی فیلم گروهی از دانشجویان “با تحریک استاد گنجی اقدام به آشوب و جنجال در دانشگاه می‌کنند” و گروه دانشجویان مجبور به سفری ناخواسته می‌شوند
در این فیلم بیش از ۴۰ بازیگر از جمله محمدرضا شریفی‌نیا، اکبر عبدی، جواد هاشمی و مهرداد ضیایی، ایفای نقش کرده‌اند.
این فیلم قرار بود در صورت انتخاب، با نسخه سینمایی در جشنواره فجر امسال شرکت کند و سپس به صورت مجموعه تلویزیونی از شبکه اول سیما پخش‌ شود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn