دفاع آیت الله خامنه ای از مهمترین پروندۀ فساد علمی در دولت احمدی نژاد

آذوح: رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاه های ایران گفت که اتفاقات و اظهارات یکی دو سال اخیر در مورد "بورسیه های غیرقانونی" دولت محمود احمدی نژاد "سیاسی بازی" بر اساس اخبار و ادعاهای غیرواقعی بوده است. آیت الله خامنه ای سپس گفت که بر اساس "گزارش ها و بررسی های دقیقی" که به او ارایه شده، تخلفی صورت نگرفته بود و اگر عده ای نیز برخلاف قانون امتیازی به دست آورده بودند، به جای جاروجنجال، مسئله باید از طریق قانونی دنبال و حل می شد.
آیت الله خامنه ای سپس اضافه کرده است که در ماجرای موسوم به بورسیه های غیرقانونی به عدۀ زیادی "ظلم شد" که "این هم خلاف قانون بود و هم خلاف اخلاق".
در پی این سخنان محمد مهدی زاهدی، وزیر سابق علوم و رییس فعلی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خواستار عذرخواهی دولت یازدهم شد و حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، ماجرای موسوم به بورسیه های غیرقانونی را "دروغ پردازی فتنه گران" در دولت یازدهم علیه سه هزار دانشجو اعلام کرد.
سایت "کلمه"، وابسته به میرحسین موسوی، نوشته است که موضع رهبر جمهوری اسلامی دربارۀ بزرگترین پروندۀ فساد علمی در ایران که به از میان رفتن میلیاردها دلار سرمایه ملی کشور منجر شد، بی شباهت با فرمان وی درخصوص هزاران میلیارد تومان اختلاس بانکی نیست که طی آن آیت الله خامنه ای از جراید و مسئولان خواست که بیش از حد موضوع را "کش ندهند."
رهبر جمهوری اسلامی اینبار نیز افشای بورسیه های غیرقانونی را بمنزلۀ "تزریق سم به دانشگاه ها" دانست. به نوشتۀ سایت "کلمه" صراحت لحن علی خامنه ای در پوشاندن یکی از پرونده های مهم فساد مالی در دولت محمود احمدی نژاد نشان از آن دارد که بورسیه های غیرقانونی نقش و جایگاه مهمی در برنامه های رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه ها ایفا خواهند کرد. خود آیت الله خامنه ای از این نقش در سخنرانی اش با عنوان "جوشش درونی در دانشگاه ها برای تحول در علوم انسانی" یاد نمود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn