روحانی: ممکن است شرایط رکود اقتصادی دوباره برگردد

آذوح: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه اقتصاد ایران از رکود خارج شده است هشدار داد که ممکن است دوباره شرایط رکود به اقتصاد کشور باز گردد.
رئیس جمهوری ایران که روز شنبه ۱۸ مهر در یک همایش مربوط به صنعت و تجارت در تهران سخن می‌گفت با بیان اینکه دولت به برنامه کاهش تورم ادامه خواهد داد گفت که ممکن است عده‌ای این سیاست را انقباضی بدانند و اینکه به خروج از رکود کمک نمی‌کند.
او با بیان اینکه رشد اقتصادی مثبت برای چند ماه نشان از خروج کشور از رکود دارد گفت که البته ممکن است شرایط رکود اقتصادی دوباره برگردد.
این سخنان آقای روحانی در حالیست که حدود یک هفته پیش چهار وزیر دولت در نامه‌ای به او نسبت به بازگشت رکود به اقتصاد کشور هشدار دادند.
وزرای اقتصاد، صنعت و معدن، دفاع و کار در نامه خود از رئیس جمهوری ایران خواسته بودند که هر چه زودتر یک تصمیم مهم بگیرد.
آقای روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در همایش سیاست‌های صنعتی و تجاری برای توسعه صادرات و اشتغال با استقبال از ورود شرکت‌های خارجی به ایران گفت تهران هیچ وقت مانع حضور سرمایه گذاران آمریکایی در ایران نبوده است.
آقای روحانی همچنین گفت که مشکل حضور کارآفرینان آمریکایی از جانب دولت ایران نیست و او در سفر اخیرش به نیویورک، از فعالان اقتصادی آمریکایی برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرده است.
این سخنان در حالی بیان شده است که روز شنبه ۱۸ مهر اعلام شد دولت آمریکا به کشورهای دیگر و شرکت‌های آمریکایی هشدار داده است که تحریم‌های بین‌المللی علیه برنامه هسته‌‌ای ایران همچنان باقی است و برای سرمایه گذاری در بازاراقتصاد ایران نباید عجله کرد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn