دستمزد معلمان در فروردین سال ۹۴ کمتر از سال پیش است

آذوح: دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران گفت حقوق ماه فروردین شماری از معلمان به خاطر کسری مقرری ماه اول سال نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرد و حتی دریافتی گروهی از معلمان از حقوق اسفندماه‌ آنان نیز کمتر بود. هنوز معلوم نیست چرا وزارت آموزش و پرورش این مبلغ را از حقوق معلمان کم کرد.
اسماعیل عبدی، دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران در گفتگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفت در ماه اول سال مبلغی نزدیک به ۲۵۰ هزار تومان به حقوق دریافتی معلمان اضافه شد. اما وزارت آموزش و پرورش مبلغی در همین حدود را تحت عنوان «کسری مقرری ماه اول» از حقوق معلمان کم کرده است.
عبدی تأکید کرد در نتیجه این کسری، حقوق ماه فروردین بسیاری از معلمان نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرد و حتی حقوق دریافتی گروهی از معلمان از حقوق ماه اسفند نیز کمتر بود. به گفته عبدی دلایلی را که وزارت آموزش و پرورش برای توجیه کسر مبلغی از حقوق فروردین معلمان اعلام کرده است، «مبهم» و «غیر منطقی» است و «معلوم نیست این پول‌ها در کجا هزینه می‌شود».
عبدی در باره‌ علت کسرحقوق گفت: «وزارت آموزش و پرورش هر سال این مبلغ را به بهانه پرداخت پول به صندوق بازنشستگی کشور کم می‌کند و مدعی‌ است اگر این مبلغ از حقوق فروردین ماه معلمان کسر نشود، معلمان در زمان بازنشستگی به مشکل بر می‌خورند
به‌گفته‌ دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران اولین گروهی که به تأخیر دولت در اجرای نظام پرداخت هماهنگ حقوق و ارسال لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس اعتراض کردند معلمان بودند.
پس از آنکه لایحه مدیریت خدمات کشوری تصویب شد، مفاد آن به طور کامل برای کارمندان اجرا شد اما این قانون در بسیاری موارد برای فرهنگیان اجرا نمی‌شود.
اسماعیل عبدی به عدم پرداخت حق ایاب و ذهاب به معلمانی که از سرویس‌های رفت و برگشت مدارس استفاده نمی‌کنند اشاره کرد و گفت: باید به معلمانی که از سرویس رفت و برگشت به مدارس استفاده نمی‌کنند، حق ایاب و ذهاب پرداخت شود اما آموزش و پرورش از مسئولیت پرداخت این مبلغ شانه خالی می‌کند وحق غذای روزانه نیز به همین منوال است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn