انتشار شایعه ی وقوع زلزله ی شدید طی روزهای آینده در تبریز؛ آیا آزمایشی زیرزمینی در راه است؟

آذوح: دبیر ستاد حوادث غیرمترقبه آذربایجان‌شرقی در دیدار با رسانه ها گفت: وقوع زلزله ی شدید در تبریز در بازه زمانی 10 تا 50 روز آینده شایعه است.
به گزارش آذوح خلیل ساعی با اشاره به شایعات مطرح شده در مورد زلزله شدید در تبریز اظهار داشت: شایعاتی مطرح شده که در بازه زمانی 10 تا 50 روز آینده زلزله شدیدی در تبریز رخ می‌دهد که این پیش‌بینی نه در ایران و نه در کشورهای پیشرفته، ممکن نیست.
مدیر ستاد بحران آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: برای افزایش آمادگی در ماه‌ها و روزهای آینده مانور بحران به صورت جدی‌تر و اعلام نشده در یکی از شهرهای استان انجام می‌شود.
با توجه به در پیش بودن هفته ی اول مهر و آغاز رزمایشهای ارتش و سپاه در این هفته، احتمال برگزاری مانورها و تست کردن سلاحهای جدید بیش از پیش می باشد.
این در حالی است که در سالهای گذشته و به خصوص سال 1385 شهر تبریز شاهد مجموعه ای از زلزله های مشکوک بوده است.
در سال 85 تبریز چند روز متوالی شاهد زمین لرزه هایی بود که بنا به بسیاری از گزارشات و اسنادی که منتشر گردید شائبه ی مصنوعی بودن آنها و احتمال انجام آزمایشات انفجاری زیرزمینی بسیار بوده است.
در یکی از زمین لرزه های آن روزها فرمانداری تبریز ساعت 11 از وقوع زلزله ی احتمالی در ساعات آینده خبر داده و دستور تخلیه ی برخی ادارات را صادر کرد. ساعت 13 همان روز زمین لرزه ای به قدرت 4.1 ریشتر تبریز را لرزاند!
گفتنی است رژیم ایران در آذربایجان جنوبی و در چندین مکان دارای سایتهای نظامی و اتمی زیرزمینی بوده و آزمایشاتی را انجام می دهد. خشکاندن اورموگولو و استفاده از اورانیوم آن، بخشی از پازل اتمی رژیم ایران در منطقه است.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn