بیانه دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه در رابطه با راهپیمایی ضد تروریستی در اورمیه

سال‌های مدیدی است که غده سرطانی تروریسم در منطقه، از ملت بزرگمان قربا
نی می‌گیرد. امروزه با سخت‌تر شدن اوضاع خاورمیانه، بر تعداد فرزندانی که قربانی زیاده‌خواهی‌های گروه‌های تروریستی اعم از
پ ک ک و دیگر گروه‌ها شده‌اند افزوده‌شده است. همه این‌ها به کنار، حال نیز با معضلی به نام داعش روبرو هستیم.
بر کسی پوشیده نیست که مقابله با این معضلات وظیفه طبیعی هر فرد و هر جامعه‌ای است. ما نیز به‌عنوان ملت آزربایجان با هوشیاری کامل و با اتکا به توانایی‌های خویش و به‌دور از هرگونه تأثیرات احساسی بایستی در مقابل این زیاده‌خواهی‌ها و این اعمال خشونت‌آمیز ایستادگی نماییم. لازمه این کار همکاری عمیق و همفکری مستمر بین تمامی اقشار جامعه خصوصاً دانشجویان و فعالین مدنی می‌باشد.
پی‌ریزی هرگونه حرکت مدنی و عمومی برای مبارزه با آفت تروریسم در منطقه غرب آزربایجان نیازمند همدلی و صداقتی است که شاید امروز بهترین زمان برای ارائه آن از سوی فعالین حرکت ملی آزربایجان باشد. در غیر این صورت و در صورت تشتت و افتراق، چیزی جز شکست نصیب مردم ما نخواهد شد.
ما جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه با رصد لحظه‌به‌لحظه رخدادهای منطقه و علی‌الخصوص منطقه غرب آزربایجان، نگرانی شدید خویش را از روند این اتفاقات ابراز داشته و اعلام می‌داریم که هرگونه تعدی و چشم‌داشت به خاک آزربایجان پیامدی جز سرخوردگی برای دشمنان و تنبیه شدید آنان از سوی ملت آزربایجان نخواهد داشت.
ازاین‌رو، ما جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه، با در نظر گرفتن اوضاع کنونی، تمامی اختلافات طیفی و گروهی را به کناری نهاده و اعلام می‌داریم که با تمام وجود از راهپیمایی عمومی ۲۴ مهر برای اعتراض به تروریسم در منطقه و غرب آزربایجان حمایت می‌نماییم و آماده شرکت هرچه‌تمام‌تر در آن هستیم.
همچنین، از تمامی فعالین مدنی، گروه‌ها، طیف‌ها و اقشار جامعه درخواست می‌نماییم که در این راه ما را یاری نموده و از هرگونه افتراق و تشتت دوری نمایند.
جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه
۲۱ مهرماه (47)
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn