بیانیه‌ی جوانان تبریز در هم صدا شدن برای عدم جدایی "گردنه حیران" از استان اردبیل

طبق اطلاع در سرتاسر گردنه حیران اردبیل از طرف حکومت تابلوهای بزرگی نصب شده که به رهگذران در این فصل تعطیلات تابستانی و پررفت وآمد نشان دهند که این گردنه دیگر در تابعیت استان اردبیل آزربایجان جنوبی نیست بلکه تابعیتش به استان گیلان انتقال یافته و به آن تعلق دارد.
جوانان غیور آزربایجانی اردبیل، تعداد زیادی از این تابلوها را به عنوان اعتراض از جا کنده و به دور انداختند و در این جریان شماری نیز در درگیری‌ها با ماموران انتظامی زخمی یا گرفتار و بازداشت شدند، اما حکومت به عمد برای باقی مانده این تابلوها دوربین کار گذاشته و با این عمل خود می‌خواهد وانمود نماید که حاضر به قبول اعتراضات مردمی نبوده و از تصمیم خود عقب ننشسته است. جمهوری اسلامی در حالی که در بیرون از مرزها بارها در مقابل ملل(دول) جهان غلط کردم گفته و در مقابل اراده و عمل آنها گربه شده است، اکنون می‌خواهد برای ملت تورک آزربایجان جنوبی نقش شیر را بازی کند! کاسه کوزه‌های شکسته‌ی سیاست‌های از بنیه غلط خارجی خود را بر سر ما تورکان آزربایجانی خرد کند وهزینه و انتقامش را از ما بگیرد.
زمان صلح و آرامش است و تقسیم منافع، آزربایجان دیگر نه سر ایران بلکه دردسر و مزاحم ایران است(مظمون شعری از امینی). خر حکومت از پل گذشته است و اکنون همه چیز آزربایجان باید از او گرفته شود. اراضی تاریخی و وطن آنان باید تکه-تکه شده و هر یکی به حلقوم یکی از مناطق با مرکزیت فارس برود. بودجه هر سال کمتر از سال قبل تنظیم و دست آخر در نیمه دوم سال آن لقمه ناچیز نیز به عنوان اینکه نتوانستید جذب و مصرف کنید پس گرفته و به مناطق فارس‌نشین ایران امثال استان اصفهان، فارس، کرمان و... داده شود.
جمهوری اسلامی که به ولی نعمت وهستی بخش خود آزربایجان جنوبی چنین نگاه حقیرانه‌ای دارد یادش رفته که در حدود 35سال پیش چگونه همین ملت حکومت قدرتمند پهلوی را در اوج اقتدارش به زیر کشاند. خطای بزرگی شده است و حکومتی ضد زمانه خود و بشریت توانسته است چند ده سالی با کشتارها و سرکوب‌های وحشتناک وغیر قابل باور آشکار و پنهان در داخل و ایجاد جنگ و بحران‌های تصنعی در خارج از مرزها و جلب نگاه مردم به بیرون، ایجاد و تداوم تروریسم و جای دادن آنها در اراضی تاریخی آزربایجان و ترورهای اعلام نشده یا به اصطلاح مرگ‌های مشکوک سیاسی شخصیت‌های آزربایجانی دوام بیاورد، اکنون با به بن‌بست رسیدن در خارج می‌خواهد به بحران آفرینی داخلی و بهانه‌ای برای سرکوب بیشتر روی آورد و سرنگونی خود را زودتر رقم زند. جمهوری اسلامی نژاد پرست اکنون عملا به فروش استان آزربایجان غربی به کردها دست زده و هر روز با بهانه‌هایی عناصر تروریست را در این استان جا داده سکونت می‌دهد و اورمیه شهر نمونه‌مان را می‌خواهد به کنترل کردان در آورد. این حکومت خائن به وطنمان آزربایجان، همزمان در بخش شرقی یعنی استان اردبیل آزربایجان هم به جدایی و فروش قسمت‌هایی از خاک تاریخی‌مان به فارس‌ها پرداخته است. پری‌روز بندر انزلی، دیروز بندر آستارا، امروز گردنه زیبا و فردا ...
اهالی غیور اردبیل،
حکومت جمهوری اسلامی نیز مانند پهلوی‌ها در دشمنی با تورک و وطنشان "آزربایجان " حد ونصابی نمی‌شناسد و پایانی تصور نمی‌کند. به پا خیزید و صدای اعتراض خود را به گوش تمامی ملل ایران و به کل دنیا برسانید و با حضور در میادین و خیابان‌ها با راه‌پیمایی‌های متمدنانه اراده باطل حکومت را در تکه-پاره کردن وطنمان آزربایجان خنثی و دستش را از "گردنه حیران" قطع نمایید و بازگشت آستارا به آغوش مادریش "استان اردبیل آزربایجان" را از حکومت بخواهید. در ایران اگر یک قدم در برابر حکومت عقب‌نشینی شود آنان ده قدم بلکه بیشتر یورش خواهند نمود. ما تورکان آزربایجانی بایستی خود را برای جنگی رهایی بخش و ضد استعماری استعمار فارس آماده کنیم. تا رسیدن به آن مرحله نهایی این مبارزات محدود تمرین و ممارست خوبی برای ما خواهد بود.
ای اردبیل تورک، شهربزرگ تورکان آزربایجانی، گردنه زیبای حیران کننده "حیران" خود را مثل اجداد تورک تاریخ ساز خود نگه‌دار وحکومت نژادپرست (هیتلری) ایران را مات و مبهوت و حیران کن. قربان جان به سلطان ساوالان، گردنه حیران، به آستارای دروازه دریای خزرت، به کل خاک پاکت. اورمیه چشم به راهت دوخته ،اراده تبریز تکیه گاهت، چاقوی پولادین زنجان در دم دستانت، استقامت جانانه سولدوزی‌ها(نقده)نشان راهت. به پیش، هجوم، نعره‌های کوراغلو گیج کننده دشمن را سر داده ،عاشقان آزربایجان را جمع، حقارت را به حکومت تحمیل و توبه نامه را به گردنش آویزنمایید، دیگر جرعت تجاوز و بریدن خاکمان از آغوش وطن و تسلیم آن به نامادری را نداشته باشد.
ای اردبیل هشیار، ما باید بدانیم که ازخاک وطن تحفه نمی‌شود، این یکی دادنی نیست، تا ابد دردستان ما ملت تورک آزربایجانی ماندنی است. جای آن را نمی‌شود با چیز دیگری پرکرد، خاک وطن، اراضی پناهگاه‌مان عوض ندارد. مادران هزاران فرزند زایند و به شایستگی بیارایند اما یک وجب خاک نتوانند آورند. جای مادر وطن، وطن مادری را هیچ مادری نتواند پر نماید.
سرزمین مادریم آزربایجان، به اردبیل خود به باوران که با از دست دادن محیط اطراف و مناطق استرتژیک خود به تنهایی چیزی نیستی و به سراغ نیستی می‌روی و نابودی. نگاه کن، ببین چگونه پایت را از خزر پاک و آبی(نشانه تمدن تورکی) بریدند و دستت را از آن کوتاه نمودند، امروز ندانی، نتوانی، فردا دیر است، برخیز و قیامت کن که اینبار چشمان زیبای حیرانت(گردنه حیران ) را می‌خواهند از حدقه در آورند. شهر شهیر تورکان، تو سر در سرای ساوالان داری، چشمه‌های عقل و درایت و فکرت را به جریان در آر، مسیرهای راهگشا برای ما باز گشا، به تمنای وصال خزر، به احترام قله پشت سر، راه"آستارا " را به خواه، به آغوش مادر بازگشا.
جمهوری اسلامی ایران با فروش ارزان خود به پان فارسیسم و نژادپرستی پایان ناپذیرعناصر فاشیستی فارس، در ضدیت خود با آزربایجان جنوبی شمشیر خود را از قلاف درآورده، زهرآگین نموده آماده ضربه زدن به هست و نیست ما می‌باشد. در این روزهای پایانی عمرش می‌خواهد زمین سوخته و برباد رفته تحویل ما تورکان آزربایجانی دهد. می‌خواهد نسل ما را براندازد. دریاچه اورمیه را خشکاند و آن آب شور را هم برای ما زیادی دید. پژاک، پ.ک.ک و دیگر سازمان‌های تروریستی را آشکار و پنهان با شگردهای مختلف به آزربایجان غربی کشانده و مسکون نموده و موجب تغییرات فعلا نامحسوس یا کم محسوس جمعیتی به نفع کرد شده است تا در آینده‌ای نه چندان دور "فاجعه قره باغ آزربایجان شمالی"(جمهوری آزربایجان)در این سوی آراز هم تکرار شود. در خاک ما می‌خواهد استان کردستان شمالی تاسیس نماید. به کرد و ارمنی آریایی گویان (وبرادران تاریخی) برگرده ما تورکان آزربایجانی شیعه سوار می‌کند. زبان کردی را به مدارس می‌برد، زبان ارمنی را نزدیک صد سال است با بودجه دولت تدریس می‌کند، در عوض نام زبان ما تورکان آزربایجانی را عوض کرده، "آذری" نامیده این اسم بی مسما را هم چنان تحمیل می‌کند، حتی با این نام جعلی نیز حاضر به شناسایی و آوردن به مدارس نیست. همه چیزمان را به حراج گذاشته است، از پاک نیتی و دینداری ما تورکان آزربایجان حداکثر تحریفات و سوءاستفاده‌ها را به عمل می‌آورد. ما ملت تورک آزربایجان جنوبی باید یگانگی و اتحادمان را بر پایه اصول ملی گرایی ملت تورک آزربایجانی از نو بر قرار و حفظ وحراست و از آفت‌ها تمیز و سلامت نماییم.
ای اردبیل در خطراز دست دادن اراضی، ما جوانان تبریزی آماده دریافت صدای قیام جانانه‌تان هستیم تا هم صدا شویم و به اتفاق، جنایات انجام یافته بر ما را به گوش جهانیان برسانیم وعمق آسیمیلاسیون استعمار فارس را بشناسانیم، هستی تاریخی خود را باز یابیم و حقوق ملی خود را برابر استانداردهای جهانی بازستانیم و بر سرنوشت ملی خود، خودمان حکم برانیم.
حرکت ملی آزربایجان
جمعی از جوانان تبریز
21 مرداد ماه 94
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn